Bieżnia do domu – jaką wybrać?


ranking

Miłośników biegania wciąż przybywa. Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest zdrowy tryb życia. Bieganie nie sprawia problemów wiosną czy latem. Nieco inaczej może być jesienią i zimą, kiedy pogoda staje się coraz mniej przyjemna. Wówczas skorzystać można z alternatywy jaką jest zakup bieżni do domu. Tym bardziej, że wybór urządzeń jest bardzo szeroki. Jakie zatem urządzenie wybrać?

Bieżnia do domu

Zakup bieżni do domu cieszy się coraz większą popularnością. To idealny sposób na to, aby nadal dbać o swoją sylwetką niezależnie od pogody i pory roku. Na rynku dostępne są różne modele tego urządzenia. Wybierać można wśród modeli podstawowych kosztujących kilkaset złotych, jak i wśród tych zaawansowanych i profesjonalnych, których ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Przy wyborze bieżni kierować należy się przede wszystkim swoimi potrzebami oraz oczekiwaniami. Warto jednak wiedzieć, że bieżnie można podzielić na dwa główne typy. Bieżnie magnetyczne oraz elektryczne.

Magnetyczna czy elektryczna?

Bieżnie elektryczne są nieco droższe od swoich magnetycznych odpowiedników. Za wyższą ceną idzie jednak lepsza jakość. Bieżnie elektryczne cechuje duża wygoda oraz komfort podczas ćwiczeń. Bieżnia elektryczna wyposażona jest w specjalny silnik. Ten napędza cały mechanizm, łącznie z paskiem po którym się biega. Sprawia to, iż regulacja prędkości podczas ćwiczeń jest bardzo płynna. Bieżnie elektryczne najczęściej wyposażone są także w panel, dzięki któremu można śledzić historię biegania i swoje wyniki. Bieżnie magnetyczne są tańsze. W tych urządzeniach zamiast silnika zastosowany jest koło zamachowe. Oznacza to, że do rozpędzenia bieżni konieczna jest siła własnych mięśni nóg. Tak samo jest w przypadku wyhamowania bieżni.

Wybór bieżni

Wybierając bieżnię w pierwszej kolejności podjąć należy decyzję czy bardziej odpowiada nam model elektryczny i magnetyczny. Zarówno tu jak i tu na rynku znaleźć można szeroki wybór urządzeń. Wystarczy spojrzeć na stronę https://www.pricelesso.pl/fitness/sprzet-fitness/bieznia,list.html. Wybierając konkretny model zwrócić uwagę należy na moc silnika. Urządzenie o mocy poniżej 2 KM pozwoli jedynie na trucht. Jeśli zatem zależy komuś na szybkim biegu musi bywać urządzenie o większej mocy. Urządzenie musi być także dobrane do wagi i wzrostu ćwiczącego. Na koniec warto wspomnieć także o cenie. Na rynku dostępne są urządzenia w różnych cenach. Ważne jest jednak, aby nie przepłacić. Dobrym rozwiązaniem może być zakup urządzenia na portalu, który daje możliwość negocjacji ceny. Przykładem może być wspomniany portal Pricelesso.pl.