Odżywka Na Mase I Siłe

Zobacz tutaj dla bardzo pomysłów na temat budowy mięśni

Za każdym razem, gdy chcesz zacząć budować swoje mięśnie, musisz znać najlepsze, najbezpieczniejsze sposoby, aby to zrobić. Może to być prosty proces, ale musisz podjąć środki ostrożności i zrobić to, co jest bezpieczne, co jest skuteczne i co czujesz dobrze. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci w tym pomóc.

Podczas budowania mięśni na ogół odpowiada wzrostowi masy ciała, nie powinieneś być zaskoczony, jeśli Twoja waga nie zwiększa się. Twój brak przyrostu masy netto można łatwo przypisać do utraty masy ciała, spowodowanej przez zmniejszenie tkanki tłuszczowej, kompensując przyrost mięśni. Istnieją różne narzędzia i techniki, które śledzą utratę tkanki tłuszczowej. Możesz wykorzystać je, aby to uwzględnić.

Podczas próby budowania masy mięśniowej szybko, mniejsze jest lepsze. Mniejsze zestawy z większą wagą dodadzą mięśnie szybciej niż dłuższe sety. Pomiędzy 8-12 powtórzeń dla każdego zestawu jest idealny. Daj swojemu ciału dużo odpoczynku między treningami, aby umożliwić ciału leczenie. Mięśnie zbudowane są, gdy mięśnie się goją.

Podczas ćwiczeń należy zawsze używać obu stóp. Nawet jeśli modne stało się wykonywanie ćwiczeń siłowych z jedną nogą, nie powinieneś tego robić, jeśli nie musisz. Brak obu nóg na ziemi zmusza organizm do równowagi, co odwraca uwagę od mięśni, na których próbujesz się skupić.

Kiedy ćwiczysz w celu budowania mięśni, ważne jest, aby zastanowić się, ile białka bierzesz. Ciało wykorzystuje białka do wielu rzeczy oprócz budowania mięśni, więc jeśli nie masz wystarczająco dużo, możesz nie widzieć pożądany wzrost mięśni. Pamiętaj, aby tego uniknąć, jedząc dietę bogatą w białka.

Wiele osób uważa, że ​​będą w stanie schudnąć wyłącznie poprzez treningi cardio, ale budowanie mięśni jest również bardzo ważne. Jest to najlepszy sposób na zwiększenie utraty wagi, ponieważ każdy funt tłuszczu wymaga więcej kalorii i energii do utrzymania niż funt tłuszczu.

Spróbuj trenować tylko jedną stronę ciała. W ten sposób można wykorzystać dodatkową ilość włókien mięśniowych ciała, co może znacznie zwiększyć siłę i rozmiar mięśni. Przykładami tego rodzaju szkoleń są prasy jedno-ramienne, napowietrzne z jedną ramieniem i jednoramienne.

Twoje kaloryczne spożycie musi być wystarczająco wysokie, aby wesprzeć Twój schemat budowania mięśni. Istnieje wiele kalkulatorów online, które mogą pomóc w określeniu zapotrzebowania na kalorie na podstawie ilości mięśni, które chcesz uzyskać. Użyj jednego lub dwóch kalkulatorów; następnie odpowiednio zmieniaj dietę, w tym odpowiednie ilości węglowodanów, białek i innych witamin, aby budować mięśnie.

Wykonuj każde ćwiczenie, aż osiągniesz punkt awarii. Punktem porażki jest moment, w którym fizycznie nie można wykonać kolejnego powtórzenia. Zapewni to maksymalne korzyści z treningu. Słowo ostrożności – poznaj swoje granice. Próba wypchnięcia się poza to, do czego zdolne jest twoje ciało, może spowodować obrażenia, które mogą cofnąć wszystkie twoje wysiłki.

Wykonuj słabe grupy mięśni przed wydechem, aby upewnić się, że trafiłeś we wszystkie obszary, na które chcesz trafić. Na przykład, przed łatami w rzędach, twoje bicepsy mogą być zmęczone. Aby uniknąć przepracowania jednego mięśnia, celuj w słabe mięśnie ćwiczeniami izolacyjnymi, które oszczędzają mięśnie wspierające na późniejszych ćwiczeniach. W rezultacie twoje łaty będą wstępnie wyczerpane, a kiedy wykonasz rzędy, twoje bicepsy nie powinny cię ograniczać.

Aby budować mięśnie, musisz być bezpieczny, musisz robić rzeczy, które lubisz i musisz wiedzieć, co działa. Mamy nadzieję, że wskazówki w tym artykule dostarczyły Ci wystarczających informacji, aby skutecznie budować swoje mięśnie. Włącz je do swojej rutyny, a ostatecznie zobaczysz ciało, które chcesz.