Suplementy po treningu – jakie wybrać?

Prowadząc aktywny styl życia bądź ćwicząc regularnie, trzeba pamiętać o właściwej suplementacji dzięki której można wzmocnić swój organizm, ale też zadbać o szybszy przyrost np. tkanki mięśniowej. Ważna jest oczywiście jakość suplementacji, a także jej przyswajalność. Jakie suplementy po treningu warto wybrać?

Suplementacja ma znaczenie – o czym należy pamiętać?

Okno anaboliczne jest to niewątpliwie bardzo ważny okres, który trwa średnio od 90 do 120 minut. Właśnie w tym czasie metabolizm naprawdę szybko pracuje i aby uzyskać najlepszą regenerację trzeba dostarczyć organizmowi właściwe składniki odżywcze. Do 15 minut po treningu najlepiej przyjąć źródło białka, natomiast po godzinie źródło węglowodanów. Wiadomo, że nie macie zapewne chęci ani siły na gotowanie po ciężkim treningu. Na szczęście można wybrać preparat białkowy. Najlepiej spożyć go w formie płynnej. Możecie wybrać izolat białka serwatki. Białko po treningu rzeczywiście odpowiada za wzrost mięśni, ale też ich regenerację. Aktywuje procesy anaboliczne. Aby rozbudować struktury mięśniowe, możecie też sięgnąć po kreatynę. Jest ona zalecana także dla osób na diecie, gdyż pomaga spalić tkankę tłuszczową, a przy tym podnosi jakość treningu i wydolność organizmu.

Peptydy jako źródło regeneracji – jak stymulować odbudowę tkanek i wzmocnić je?

Oczywiście warto sięgnąć też po peptydy na regenerację. Jest to grupa substancji, która nie tylko stymuluje odbudowę tkanek, ale też je wzmacnia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko kontuzji. Peptydy po treningu są w pełni legalne i można przyjmować je w formie suplementów. Jednocześnie regulują one działanie układu immunologicznego. Jeżeli jesteście na treningu siłowym, to rzeczywiście peptydy pomogą Wam rozbudować masę mięśniową, ale też zwiększą wydajność organizmu. Takie suplementy mogą mieć formę kapsułek albo płynu. Możecie też sięgnąć po carbo, czyli odżywkę węglowodanową, która szybko uzupełnia energię. Dzięki carbo nie trzeba obawiać się procesu rozpadu tkanek, a więc katabolizmu mięśni i można bardzo szybko uzupełnić zapasy glikogenu. W carbo znajdują się dobrze przyswajalne węglowodany. Oczywiście możecie jeszcze sięgnąć po suplementy BCAA, które wraz z carbo przyspieszają odchudzanie, zwiększają też syntezę białek, a dzięki temu, że wydzielają w organizmie hormony anaboliczne, można zwiększyć efektywność treningu. Odpowiednio prowadzona suplementacja rzeczywiście wpływa na jakość treningu oraz regenerację organizmu. Warto sięgać po witaminy z grupy B i magnez, które mają bezpośredni wpływ na procesy energetyczne i wzmacniają aparat ruchu. Nie zapomnijcie o odpowiednio zbilansowanej diecie, gdyż sama suplementacja nie wystarczy.