Odzywki Na Mase Jak Stosowac

Bezpieczne budowanie mięśni na wszystkich poziomach sprawności

Mężczyźni i kobiety, których widzisz na okładkach magazynów fitness, zawsze wyglądają fantastycznie, ale czy naprawdę można tak je wyglądać? Twoje ciało prawdopodobnie nie jest idealne, ale to nie znaczy, że nie możesz zbudować mięśni i wyglądać niesamowicie. Wiedza znacznie przyczyni się do osiągnięcia tego celu i to właśnie przedstawiono tutaj.

Musisz zachować dużo warzyw, aby utrzymać zdrową dietę. Często warzywa są pomijane w planie budowy mięśni, na rzecz nacisku na białka. Warzywa dostarczają ważnych składników odżywczych, które nie występują w żywności, która zwykle zawiera dużo białka lub węglowodanów. Oczywiście warzywa zawierają również tonę błonnika. Twoje ciało wykorzystuje włókno do wydajniejszej obróbki białka.

Rozważ picie koktajlu proteinowego przed rozpoczęciem treningu treningu siłowego. Ciekłe minerały mają tendencję do wchłaniania szybciej w organizmie niż stałe pożywienie, więc pomyśl o shake wypełnionym białkiem, około 10 do 20 gramów. Shake proteinowy pomoże ci zwiększyć białko, które pobudzi syntezę białek, co jest sposobem budowania mięśni.

Produkty na bazie zwierząt, takie jak wołowina i kurczak, mogą pomóc w zwiększeniu masy mięśniowej. Będziesz musiał spożyć przynajmniej gram białka na każdy kilogram masy ciała. Daje to Twojemu organizmowi białko, którego potrzebuje i pozwala na łatwiejsze budowanie mięśni.

Ustaw cele dla siebie i oceń swoje postępy. Może to zniechęcać do oglądania wielkich mięśni wokół siłowni, ale musisz wiedzieć, że te ciała nie zdarzyły się z dnia na dzień. Określ konkretne cele, do których możesz dotrzeć i monitoruj swoje postępy. Jeśli nie widzisz rezultatów, chcesz, możesz poprawić treningi, aby powrócić do właściwej ścieżki.

Przygotuj swoje ciało do treningu siłowego. Musisz spożywać około dwudziestu gramów białka na trzydzieści minut przed sesją. To wzmocni budowę mięśni, która ma miejsce podczas podnoszenia. Jest to proste, ponieważ pije kilka szklanek zimnego mleka przed treningiem wagowym, a także po nim.

Spróbuj zmienić kolejność wykonywanych ćwiczeń. Ludzie, którzy zazwyczaj ćwiczą ćwiczenia z przyzwyczajenia. Jednak ważne jest, aby zmienić ćwiczenia w celu promowania dodatkowego wzrostu mięśni. Spróbuj odwrócić kolejność typowych rutynowych czynności. Pozwala to na zwiększenie ciężaru ćwiczeń, które zwykle trwają, co może zwiększyć wzrost tych mięśni.

Śledzenie twoich postępów jest ważne, gdy próbujesz budować mięśnie. Ustalenie progresji może być trudne, jeśli nie poświęcasz czasu na śledzenie swojej budowy mięśni. Można to łatwo zrobić za pomocą taśmy mierniczej i notebooka. Zapisz wyniki początkowe i śledź rozwój wydarzeń co dwa tygodnie lub raz w miesiącu.

Podczas treningu siłowego należy zawsze bardzo uważnie monitorować okresy odpoczynku. Krótkie okresy odpoczynku są najlepsze, ponieważ powodują gromadzenie się dużej ilości mleczanu w mięśniach. Ten mleczan powoduje, że twoje mięśnie są bardziej zmęczone, co może prowadzić do większego wzrostu mięśni.

Wielką wskazówką dla rosnących mięśni, które często są pomijane, jest uzyskanie odpowiedniej ilości snu. Twoje ciało leczy się i zmienia się podczas snu. Dlatego, jeśli nie masz dość tego, nie pozwalasz swojemu ciału mieć szansy na zrobienie tych rzeczy. Jeśli ciężko pracujesz, staraj się przynajmniej osiem godzin snu, jeśli nie więcej.

Chociaż możesz nie mieć doskonałego ciała, jesteś już cudowną osobą. Czytając ten artykuł, postawiłeś się na ścieżce do silniejszych mięśni. Już samo to jest niewiarygodnym krokiem naprzód, dlatego pamiętaj o tym, aby przestrzegać wskazówek zawartych w tym artykule, gdy zaczynasz doskonalić się z budowaniem mięśni.