Dobre Odzywki Na Mase I Rzezbe

Solidne porady pomagające w budowaniu mięśni

Podczas gdy większość ludzi myśli o budowaniu mięśni jako kulturystykę, jeśli robisz to dla zdrowia, nie musisz kończyć się masywnie i wybrzuszać mięśniami. Proste, skuteczne budowanie mięśni sprawi, że będziesz wyglądał stosunkowo lekko, ale dzięki technikom w tym artykule nadal będziesz czerpał korzyści zdrowotne z ciężkiej pracy.

Mięso jest bardzo pomocne w budowaniu mięśni. Za każdy kilogram, który ważysz, musisz spożywać około 1 grama mięsa. Będziesz mógł przechowywać więcej białka, jeśli zjesz odpowiednią ilość mięsa, która pomoże twojemu mięśniemu rosnąć tak duże, jak byś chciał.

Ustalanie celów na czas określony i systemu nagród za osiągnięcie tych celów może znacznie przyczynić się do poprawy motywacji. Ponieważ zdobycie mięśni zajmie trochę czasu, musisz być zmotywowany. Spróbuj przygotować nagrody, które pomogą ci w zdobyciu mięśni. Na przykład można uzyskać masaż głębokich tkanek; zwiększy przepływ krwi, poprawi nastrój, a nawet pomoże odbudować uszkodzone mięśnie.

Powinieneś rozważyć zatrudnienie osobistego trenera. Trener osobisty jest przeszkolony w zakresie ćwiczeń, które pomogą Ci budować mięśnie. Twój osobisty trener pomoże ci także z różnymi wskazówkami, takimi jak to, co powinieneś jeść, a także porady uzupełniające. Oprócz tego Twój osobisty trener popchnie Cię, gdy będziesz musiał zepchnąć go, by pomógł Ci zbudować mięśnie.

Jeśli ćwiczyłeś przez jakiś czas, chociaż masz wrażenie, że twoje mięśnie nie są tak duże, jak byś chciał, staraj się skupiać treningi na największych mięśniach. Pracuj więcej na klatce piersiowej, nogach i plecach. Pomoże to zwiększyć syntezę białek, dzięki czemu Twoje mięśnie staną się większe.

Użyj ćwiczeń wizualizacyjnych, aby zobaczyć, co musisz zrobić, aby osiągnąć swoje cele. Mając niejasne, nieokreślone cele bez prawdziwego poczucia, jak je osiągnąć, jest to pewna droga do niepowodzenia. Wyobraź sobie, że trzymasz się rutyny treningu i wizualizujesz, jak będziesz wyglądać w przyszłości. To będzie Cię motywować.

Nie ćwicz dłużej niż godzinę. Ciało zaczyna produkować więcej kortyzolu, hormonu stresu, po sześćdziesięciu minutach ćwiczeń. Kortyzol może blokować testosteron, marnując wysiłek wkładany w budowanie mięśni. Upewnienie się, że trening trwa krócej niż godzinę, pomaga uzyskać najlepsze wyniki.

Wielką wskazówką dla rosnących mięśni, które często są pomijane, jest uzyskanie odpowiedniej ilości snu. Twoje ciało leczy się i zmienia się podczas snu. Dlatego, jeśli nie masz dość tego, nie pozwalasz swojemu ciału mieć szansy na zrobienie tych rzeczy. Jeśli ciężko pracujesz, staraj się przynajmniej osiem godzin snu, jeśli nie więcej.

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz ćwiczyć, nie próbuj zwiększać ciężaru, który podnosisz. Zamiast tego pracuj nad poprawą swojej wytrzymałości, wykonując dłuższe sety lub po prostu więcej zestawów. Po wyćwiczeniu staje się łatwiejsze, możesz zacząć dodawać wagi lub próbować trudniejszych ćwiczeń, aby utrzymać rutynowe interesujące i trudne.

Naucz się jeść odpowiednie pokarmy do budowy mięśni. Wiedząc, które pokarmy jeść, a nie jeść, gdy próbujesz spakować mięśnie, możesz zaoszczędzić wiele czasu w swoich wysiłkach. Jeśli uzyskasz odpowiednie odżywianie, nie powinieneś mieć problemów z uzyskaniem znacznej ilości mięśni.

Wszyscy chcieliby być zdrowsi i wyglądać wspaniale, a to, czego się nauczyliście, powinno pomóc w rozpoczęciu realizacji celów. Będziesz mógł świetnie wyglądać, mieć poczucie własnej wartości i czerpać korzyści zdrowotne, które towarzyszą budowaniu ciała w bezpieczny i skuteczny sposób. Ciesz się swoim nowym życiem i ciałem!