Dietetyk Online

Dietetyk Online, Porady Dietetyczne Online- Coraz więcej dietetyków oferuje klientom układanie diety online. Jest to nowoczesna metoda, wygodna i korzystna cenowo. Jakie są wady i zalety diety online?

Wcześniej osoby chcące przejść na dietę szły do dietetyka, który poznawał potrzeby pacjenta, badał, wykonywał pomiary ciała aby ułożyć korzystny plan żywieniowy dla klienta. Le najpierw żeby do tego doszło trzeba było udać się do poradni dietetycznej, umówić się na wizytę a teraz wystarczy kilka kliknięć aby dostać ułożoną dla siebie dietę. Jak to działa?

Są zwolennicy i przeciwnicy E-diety. Większość lekarzy uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowe badanie, ważne jest również to aby rozmawiać z pacjentem.

Plusy usług dietetycznych online:

  • mniej kosztowna usługa od tradycyjnej wizyty
  • Można skorzystać z e-usługi dietetycznej w domu, nie trzeba udawać się do przychodni
  • Krótszy czas oczekiwania na rozpisaną dietę
  • Łatwość kontaktu z dietetykiem

Jak to działa?

Kontakt z dietetykiem online jest bardzo łatwy i wygodny. Nie trzeba wychodzić do przychodni dietetycznej. Można ustalić dogodny termin konsultacji, ponieważ konsultacja z dietetykiem odbywa się przez Skype lub email. Dietetyk na podstawie rozmowy online lub wypełnionego formularza może oszacować nasze potrzeby żywieniowe. Zazwyczaj porady online są kilkakrotnie tańsze od standardowej konsultacji  co jest dużym plusem, niestety nie wszystkie diety są dostosowane do indywidualnych potrzeb. Standardowo wizyta trwa od 30 minut do nawet 1 godziny.

Kiedy jednak lepiej udać się na standardową konsultację z dietetykiem?

Kiedy brakuje nam motywacji do diety ważna jest szczera rozmowa ze specjalistą, który z pewnością nam pomoże. Dodatkowo możemy dostać wiele cennych rad odnośnie diety i zdrowego odżywiania, ale najważniejszym aspektem jest to, że mamy możliwość wykonania szczegółowego badania – bioimpedancji, czyli pomiaru składu ciała. Dzięki wykonaniu tego badania dietetyk może opracować bardziej precyzyjny plan żywieniowy.

Więcej o tym jak wybrać odpowiedniego dietetyka dowiesz się z tego artykułu.