Fale radiowe w służbie urody – zadbaj o swój piękny wygląd!

Chociaż fale radiowe nie kojarzą się w pierwszej chwili z zabiegami medycyny estetycznej, zjawisko to jest niezwykle przydatne w ujędrnianiu i wygładzaniu tkanki. Zabiegi z jego wykorzystaniem najczęściej są zupełnie bezinwazyjne, dlatego jest to chętnie wybierana alternatywa dla procedur z użyciem skalpela. Dowiedz się więcej o falach radiowych RF i sprawdź, czy to rozwiązanie dla ciebie!

Na czym polega zabieg falami radiowymi?

Zabiegi z zastosowaniem fal radiowych zazwyczaj są zupełnie bezinwazyjne. Najczęściej do ich wykonania używa się bowiem urządzeń o specjalnej głowicy, którą specjalista przesuwa po skórze, rozgrzewając ją do ok. 40-45℃ lub 50-65℃, zależnie od wybranego urządzenia. To transdermalne rozgrzanie możliwe jest dzięki drganiom, a jego efektem jest skrócenie włókien kolagenowych oraz stymulacja fibroblastów do wytwarzania większej ilości tego białka. Dzięki temu skóra natychmiast staje się zagęszczona, lepiej napięta i bardziej sprężysta, a niewielkie zmarszczki wyraźnie spłycone.

Jak można stosować fale radiowe w kosmetyce

Jednym z podstawowych zastosowań fal radiowych z pewnością będzie odmładzanie skóry. Możliwe jest zarówno skorzystanie z nich na całej powierzchni, co pomoże poprawić stan cery i owal twarzy, a także na wybranych partiach. Przykładem mogą być zabiegi z zastosowaniem fal radiowych pod oczy oraz na górnej powiece. Pomaga to odświeżyć spojrzenie, a przy tym dodać mu energii dzięki delikatnemu napięciu i podniesieniu powiek. Poza użyciem fal radiowych na twarz możliwe jest również ich użycie na pozostałych partiach ciała. Do opcji należy stosowanie fal radiowych nie tylko do modelowania sylwetki, lecz także do usuwanie cellulitu.

Zabieg Accent Prime – propozycja Kliniki Miracki

Spośród wielu urządzeń działających z zastosowaniem fal radiowych doskonałym wyborem będzie Accent Prime, oferowany przez Klinikę Miracki. Zabieg z jego wykorzystaniem jest wyjątkowo bezpieczny dzięki swojej precyzji, głowica pozwala bowiem na podgrzanie wyłącznie tego miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi. Co więcej, taki zabieg z użyciem fal radiowych jest wyjątkowo skuteczny dzięki zastosowaniu uni- i bipolarnej fali radiowej. Pozwala to przyspieszyć metabolizm, dzięki czemu naturalnie modeluje wybrane partie ciała. Dodatkowo specjalista stosuje go w dwóch fazach – przedterapeutycznej, rozgrzanej do mniej niż 40℃, a następnie właściwej, rozgrzanej już do pełnych 40℃. Na obu etapach stosowane są również dwie różne głowice.

To urządzenie wykorzystujące fale radiowe wyposażone zostało także w system chłodzący, który znacząco zwiększa komfort zabiegu. Jeżeli jednak pacjentka w dalszym ciągu skarży się na nieprzyjemne odczucia, może skorzystać ze znieczulenia miejscowego.

Efekty zabiegu falami radiowymi

Do najważniejszych efektów procedur z zastosowaniem fal radiowych zaliczyć można wyraźne ujędrnienie i napięcie tkanki, w tym zniwelowanie luźnej skóry, poprawa owalu twarzy, zlikwidowanie tzw. „chomików”, a także poprawa wyglądu powiek i odmłodzenie spojrzenia. Pacjentka może również liczyć na wygładzenie zmarszczek.

W przypadku zabiegów na ciało można uzyskać efekt poprawy sylwetki, zwiększenia jędrności, usunięcia tzw. „pelikanów” czy luźnej skóry, np. po odchudzaniu, a także znacznego zmniejszenia lub nawet całkowitego pozbycia się cellulitu.

Przeciwwskazania do zabiegu falami radiowymi

Zabieg z użyciem fal radiowych jest wyjątkowo bezpieczny, niekiedy jednak może nieść ze sobą pewne ryzyko. Dzieje się tak między innymi w przypadku pacjentów cierpiących na nowotwory, szczególnie skórne, a także mających przednowotworowe zmiany na ciele. Problemem będą także implanty elektroniczne czy metalowe, ogólny zły stan zdrowia (nawet przeziębienie), a także przerwanie ciągłości naskórka w potencjalnym miejscu wykonania zabiegu. Procedury nie wykonuje się też w przypadku kobiet w ciąży i okresie laktacji.

Zapoznałaś się z opisem zabiegu i sądzisz, że fale radiowe to coś dla ciebie? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i podaruj sobie piękno!