Zegarek z GPS nie tylko do treningów – funkcje lifestylowe

Istnieje wiele zalet posiadania zegarka z GPS, które warto poznać przed zakupem. W dzisiejszych czasach smartwatche służą nie tylko do poprawienia wyników w treningach, ale oferują też wiele innych, przydatnych funkcji. Nasz przewodnik opowie o praktycznych opcjach dostępnych w zegarkach sportowych GPS, które pozytywnie wpływają na styl życia użytkownika.

Zegarki z GPS – bezpośrednia pomoc w trakcie podróżowania

Dzięki połączeniu satelitarnemu, zegarki sportowe z GPS są w stanie wibrować, informując tym samym użytkownika o konieczności skręcenia w prawo lub lewo. Zamiast stale patrzeć na ekran smartfona lub nawigację GPS, możemy posługiwać się komunikatami wbudowanego przewodnika, który prowadzi nas do celu. To sprytne rozwiązanie, które zapewnia odpowiedni zegarek z GPS pozwala na spokojne podziwianie otaczających widoków.

Znalezienie telefonu, klucza lub urządzenia jest jeszcze łatwiejsze z zegarkiem sportowym

W natłoku pracy i obowiązków często zdarza się zgubić telefon lub klucze, co bywa niezwykle frustrującym doświadczeniem. Na szczęście dobry zegarek z GPS może sprawić, aby taka niedogodność nie przeszkadzała w życiu codziennym. Część zegarków posiada funkcję „Znajdź urządzenie”. Wystarczy sparować z nimi kompatybilny model, aby otrzymać opcję dzwonienia za pośrednictwem zegarka w dowolnym momencie. Wystarczy nacisnąć odpowiednie polecenie na tarczy, aby zlokalizować zgubiony telefon w kilka sekund.

Możliwość odpowiadania na wiadomości bezpośrednio z tarczy smartwatcha sportowego

Posiadając inteligentny zegarek na nadgarstku, nie trzeba już wyjmować telefonu z kieszeni, aby móc odbierać połączenia lub odpowiadać na wiadomości. Jest to szczególnie przydatne w momencie, w którym użytkownik aktualnie nie może wziąć smartfona do ręki. Niektóre modele posiadają także obsługę głosową.

Szybkie przeglądanie powiadomień z portali społecznościowych na zegarku

Czy jest ktoś, kto nie chciałby mieć dostępu do Facebooka, Twittera, WhatsAppa, SnapChata lub innych powiadomień społecznościowych na swoim nadgarstku? Zegarek sportowy może posiadać opcję wyświetlania wiadomości i aktywności z mediów społecznościowych. Co więcej – niektóre modele pozwalają również na interakcję z aplikacją.

Smartwatch Garmin utrzymuje łączność dłużej niż telefon

Inteligentne zegarki sportowe oferują znacznie bardziej wydajne baterie niż te, które zostały umieszczone w telefonach komórkowych. Smartwatch potrafi zapewnić łączność nawet przez 10 dni – po jednym pełnym naładowaniu. Najlepszy smartwatch Garmin z serii Fenix 6 potrafi wytrzymać na baterii nawet do dwóch miesięcy, korzystając dodatkowo z energii słonecznej. 

Źródło rozrywki bezpośrednio na nadgarstku

Zegarki mogą również odtwarzać muzykę wszędzie tam, gdzie znajduje się użytkownik. Najnowsze modele jak na przykład Garmin Vivoactive 4 Music, pozwalają na przechowywanie muzyki oraz odtwarzanie jej za pośrednictwem bezprzewodowych słuchawek Bluetooth.

Czy warto wybrać zegarek sportowy z funkcjami lifestylowymi?

Zegarki sportowe oferują znacznie więcej niż tylko gotowe zestawy ćwiczeń. Ich funkcje doskonale sprawdzają się na co dzień. Jeśli nawet nie skorzystamy z mnogości opcji jaką udostępnia zegarek, to przynajmniej nigdy nie poczujemy się ograniczeni, a realizacja życiowych wyzwań będzie łatwiejsza.