Jakimi piłkami grają gracze Australian Open?

Już za moment odbędą się kolejne rozgrywki wielkiego szlema, które rozpoczną na dobre tenisowy rok 2020. Oczywiście mowa o rozgrywanym na kortach Melbourne Park Australian Open. Wielu z sympatyków tenisa oraz aktywnych graczy zastanawia się nad tym, jakimi piłkami w tym roku będą grać czołowi tenisiści i tenisistki świata.

Podobnie jak przed rokiem mecze Australian Open rozgrywane będą z wykorzystaniem piłek tenisowych japońskiej firmy Dunlop. To dopiero drugi sezon kontraktu, który podpisano na pięć kolejnych sezonów. Wcześniej przez wiele lat mecze australijskiego wielkiego szlema rozgrywano z wykorzystaniem piłek tenisowych firmy Wilson.

Charakterystyka piłek Dunlop

Piłki tenisowe Australian Open to oficjalny produkt, który można również zakupić w sklepach sportowych, w tym między innymi w sklepie Amazing. Czym taki sprzęt się charakteryzuje ten sklep tenisowy? Przede wszystkim z racji tego, że piłkami tymi grają najlepsi tenisiści na świecie, a stawka nagród pieniężnych znacznie przekracza miliony dolarów, bardzo ważna jest niezawodność.

Piłki tenisowe wykorzystywane w zawodach z cyklu profesjonalnego touru ATP muszą być trwałe, niezawodne i powinni minimalizować ryzyko niespodziewanych zagrań. Piłki tenisowe Dunlop pozwalają na szybką i dynamiczną grę z wieloma mocnymi wymianami oraz są bardzo trwałe, dzięki czemu z powodzeniem można grać z nimi przyjęte siedem gemów z rzędu, zanim zmieni się je na nowe.

Piłki na twardą nawierzchnię

kortów w australijskim Melbourne Park sprawia, że bardzo dobrze czują się na nich gracze, którzy preferują siłowy styl oraz dynamiczne wymiany, który bardzo często kończone są efektownymi zagraniami. Taką grę umożliwia twarda nawierzchnia, gdzie odbijająca się piłka uzyskuje jeszcze większą szybkość i dużo trudniej kończyć wymiany efektownymi skrótami lub zagraniami z dużą rotacją.

Piłki marki Dunlop są produkowane z myślą o konkretnych nawierzchniach, dzięki czemu są maksymalnie dostosowane do panujących warunków na korcie. W 2019 roku większość turniejów z głównego cyklu ATP, łącznie z zawodami kończącymi roczne zmagania, było rozgrywanych z użyciem piłek produkowanych przez japońską firmę. Sprawia to, że gracze w Australian Open nie są zaskoczeni i przystępując do zmagań są świadomi tego jak piłki zachowują się na korcie.

Piłki dla każdego

Piłki tenisowe Dunlop, które wykorzystywane są podczas styczniowego Australian Open z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w innych warunkach. Doskonale sprawdzą się również w turniejach amatorskich oraz w codziennym użytkowaniu przez graczy, którzy rekreacyjnie wybierają się na kort w ramach aktywności sportowej. Piłki tenisowe są bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego tenisisty, dlatego warto wybrać trwałe i niezawodne rozwiązanie.

Wpisując w wyszukiwarkę sklepu Amazing frazę Dunlop Australian Open przejdziemy do strony, gdzie będzie można zapoznać się ze specyfikacją oraz walorami tego sprzętu. Jednocześnie będzie można zakupić piłki w cenie, która zapewnia dobry stosunek wartości w odniesieniu do jakości piłek. Piłki Dunlop możemy wykorzystywać zarówno w amatorskich meczach oraz w profesjonalnych treningach i zawodach. Grają nimi najlepsi na świecie, więc używając ich możemy przenieść się myślami na największe korty świata.

Kto wygra tegoroczne Australian Open?

W zbliżającym się Australian Open tytułów singlowych będą bronić Serb Novak Djoković w cyklu męskim oraz Japonka Naomi Osaka w cyklu kobiecym. Dla Novaka Djokovicia, który zajmuje drugie miejsce w cyklu ATP, będzie to okazja już do ósmego zwycięstwa w Australian Open. Dla Japonki będzie to okazja do obrony tytułu i walki o utrzymanie wysokiego, czwartego miejsca w rankingu WTA.

W Australian Open piłki Dunlop mogą ponownie okazać się szczęśliwe dla obrońców zeszłorocznych tytułów lub skorzystać mogą na nich inni tenisiści, w tym między innym młody Polak Hubert Hurkacz, który ma szansę na pierwsze rozstawienie w wielkim szlemie w swojej karierze. Nie ważne kto wygra, ważne, że podobnie jak Ty, czołowi tenisiści świata będą mogli cieszyć się trwałymi i niezawodnymi piłkami tenisowymi, które cechują się najwyższą jakością. Z łatwością sprzęt ten można zakupić w sklepie internetowym Amazing.